مشاوره رایگان

گروه دایکه خدمات آموزشی خود را با سه رویکرد تخصصی تحلیل داده ، علوم داده و مهندسی داده ارائه می دهد. شاید نتوان مرز شفاف و مشخصی میان اینها تعریف کرد اما در مجموعه دایکه اعتقاد بر این است که هر کدام از این تخصص ها را می توان به عنوان یک مسیر آموزشی جدا درنظر گرفت و برای آن دوره های مهارتی با هدفگذاری مشخصی را تعیین نمود.

کدام مسیر مناسب شماست؟!

اگر به فرایند جذب متخصصان داده در شرکت های بزرگ دنیا طی چند سال گذشته دقت کنید، خواهید دید که نیازمندی های خود را در سه گروه تحلیلگر داده ، دانشمند داده و مهندس داده بیان می کنند و برای هر یک وظایف و قابلیت های جداگانه ای در نظر می گیرند.
.


.
با وجود شباهت های بسیاری که میان این تخصص ها وجود دارد و بعضا بجای یکدیگر بکار می روند، اما باید گفت که تفاوت های مهم و اساسی با یکدیگر دارند. درواقع مرزبندی میان این حرفه ها به نوعی به ابعاد کسب و کار و اندازه شرکت/سازمان بر می گردد.

سازمانهای با اندازه کوچک تا متوسط، عموما از یک نیرو یا یک تیم متخصص علوم داده بهره می برند که تسک ها و وظایف مربوط به مهندس داده و تحلیلگر داده را نیز انجام میدهد. اما با بزرگتر شدن سازمان ها، مرزهای میان این تخصص ها پررنگ تر شده و تسک لیست های مشخصی برای هر یک تعریف می گردد.

یکپارچه سازی منابع داده و ایجاد گزارش های متنوع، پیش بینی وضع آینده، یافتن الگوهای موجود در اکوسیستم فعلی، ایجاد زیرساخت مناسب کلان داده و… از تسک های متنوعی ست که برای این نقش ها می توان درنظر گرفت.

انتخاب هر یک از این مسیرها باید متناسب با هدفی باشد که شما برای آینده خود در نظر گرفته اید. این که به کدام تخصص علاقه دارید و مسیر حرفه ای خود را به کدام یک نزدیک تر می بینید، می تواند در این انتخاب به شما کمک کند.

در آکادمی دایکه سعی شده است تا دوره های آموزشی بصورت مسیرهای آموزشی برای دستیابی به این اهداف طرح ریزی شوند تا علاقه مندان بتوانند با توجه به هدف نهایی خود مسیر موردنظر را انتخاب کرده و از دوره های آموزشی ارائه شده بهره‌مند گردند.

پیشنهاد ما به شما این است که با یک انتخاب هوشمندانه آینده حرفه ای خود را ترسیم کنید و برای رسیدن به آن وقت بگذارید. با توجه به ترند جهانی علوم داده که مدتیست وارد بازار بکر کشورمان شده است، مطمئن باشید که از سرمایه گذاری خود نهایت بهره را خواهید برد.