مشاوره رایگان

سامانه تحلیلی دایکر با هدف ایجاد پلتفرم اختصاصی تحلیل داده کاوی و یادگیری ماشین با قابلیت توسعه راهکارها در کسب و کارهای مختلف طراحی شده است. 

این سامانه نیاز به نیروهای متخصص علوم داده را برای سازمان شما در حالتی بهینه قرار داده و دسترسی به دانش و تجربه یک تیم حرفه ای علوم داده را از طریق داشبوردهای تعاملی در سریعترین زمان ممکن برای شما فراهم می سازد.


.
سامانه تحلیلی دایکر در راستای ایجاد یک پلتفرم تحلیلی در حوزه هوش کسب و کار  (Business Intelligence)  می باشد که تمرکز آن بر روی حل مسئله کسب و کار  با استفاده از متدهای داده کاوی و یادگیری ماشین است. نسخه فعلی سامانه تحلیلی دایکر متمرکز بر مسئله الگوشناسی دینامیک و مانیتورینگ تغییرات است که در توسعه های آتی مسائل نمایه سازی، پیش بینی، تحلیل گراف و … به آن اضافه می شود.

سامانه تحلیلی دایکر چه جاهایی کاربرد دارد؟

سامانه تحلیلی دایکر از تعدادی زیرسامانه تحلیلی مستقل تشکیل شده که علاوه بر امکان ارائه راهکارهای منحصر به فرد، قابلیت هم افزایی و ارتباط باهم را نیز دارد. این مزیت باعث حفظ یکپارچگی در راهکارهای تحلیلی سازمان شده و خروجی های یک مسئله به عنوان ورودی های مسئله ای دیگر قابل استفاده است.

زیرسامانه مانیتورینگ الگوهای رفتاری به عنوان مهترین بخش از استقرار فرآیندهای تحلیل داده و زیربنای بسیاری از راهکارهای کسب و کار، قابلیت شناسایی الگوهای رفتاری را فراهم می سازد.

هر رویداد تکرار پذیری که دارای الگوهای رفتاری قابل اندازه گیری باشد، توسط این زیرسامانه تحلیل شده و شناسایی الگوهای رفتاری، مانیتورینگ تغییرات و همچنین هدف گذاری بر اساس میزان تغییرات آنها بصورت پویا گزارش می شود. خرید مشتریان، تراکنش های بانکی، استفاده از خدمات بیمه ای، تماس شهروندان با سامانه 137 و امثال آن، فعالیت های عملیاتی پرسنل و واحدهای سازمانی، وقوع عیب در فرآیند تولید و … برخی از حوزه های قابل استفاده در زیرسامانه مانیتورینگ الگوهای رفتاری می باشد.

  •  
  •  

گام اول: شناسایی الگوهای رفتاری

ترکیب های مختلف از مقادیر شاخص های رفتاری، نشان دهنده یک الگوی رفتاری خواهد بود. بطوریکه تمامی اعضای یک الگو دارای مقادیر مشابه شاخص های رفتاری هستند. شناسایی اتوماتیک این الگوها توسط فرآیند داده کاوی و الگوریتم های یادگیری ماشین منجر به خلاصه سازی، مدیریت بهتر و تعیین استراتژی های اجرایی و کنترلی می شود.

  •  
  •  

گام دوم: مانیتورینگ تغییرات رفتاری

بسیاری از فرآیند های تجاری و عملیاتی در دنیای واقعی دارای ماهیت پویا و دینامیک هستند. بنابراین تغییرات در الگوهای بدست آمده و تغییر رفتار موجودیت ها در طول زمان کاملا منطقی می باشد. مدیریت تغییر در جهان امروز نیازمند مانیتورینگ و پایش تمامی حرکات و روندها می باشد.

  •  
  •  

گام سوم: هدف گذاری و ارائه لیست عملیاتی

تصمیم گیری هوشمند در جهان پیچیده امروزی با حجم زیادی از اطلاعات، نیازمند فرآیندهای تصمیم سازی هوشمند بر پایه الگوریتم های مبتنی بر علم داده است. نتایج مانیتورینگ و پایش تغییرات با خلاصه سازی و اولویت بندی تبدیل به لیست های عملیاتی از موجودیت ها جهت کنترل و مدیریت شده و لایه تحلیل های پیشرفته داده کاوی را در ارتباط مستقیم با مدیران و کارشناسان عملیاتی و اجرایی می نماید.

ویژگی های سامانه دایکر

سامانه تحلیلی دایکر با طراحی داشبورد تعاملی و Responsive علاوه بر ارائه گزارشات چندوجهی و عمیق، قابلیت دسترسی به گزارشات تحلیلی در ابزارهای مختلف (تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ) را فراهم می سازد. همچنین به علت استقرار آن بر روی سرورهای شما بصورت لوکال، امنیت داده های شما را محفوظ نگه می دارد.

ویژگی های سامانه تحلیل داده کاوی دایکر: دسترس پذیری، امنیت داده ها، تنوع در خروجی

قابلیت های سامانه دایکر

مقیاس پذیر در حجم داده: سامانه تحلیلی دایکر در نسخه های سفارشی خود، قابلیت کنترل و مدیریت ابعاد بزرگ داده و استفاده در پلتفرم های کلان داده (Big Data) را خواهد داشت.

مقیاس پذیر در نوع سرویس دهی: قابلیت توسعه سامانه تحلیلی دایکر در بستر پردازش ابری، از موارد مهم طرح توسعه دایکر است. این قابلیت شما را قادر خواهد ساخت با هزینه بسیار پایین و بدون نیاز به سخت افزارها و نیروهای متخصص علوم داده از گزارشات پیشرفته سامانه تحلیلی دایکر در هر زمان و هر مکانی استفاده نمائید.

مقیاس پذیر در نوع کسب و کار: سامانه تحلیلی دایکر در طیف متنوعی از حوزه های کسب و کار قادر به ارائه گزارشات تحلیلی پیشرفته می باشد. مانیتورینگ رفتار مشتریان یک سازمان در خرید، دوره پشتیبانی، باشگاه مشتریان و …، مانیتورینگ رفتار مالی در موسسات مالی و بیمه ای، مانیتورینگ رفتار عملکرد پرسنل، شعب یا واحد های سازمانی، مانیتورینگ رفتار وقوع عیب در واحد های صنعتی و … بخشی از کاربرد سامانه تحلیلی دایکر در انواع کسب و کار  می باشد.

مقیاس پذیر در تحلیل کسب و کار: شناسایی الگوهای رفتاری و مانیتورینگ تغییرات تنها راهکار ارائه شده در سامانه تحلیلی دایکر نمی باشد. معماری این سامانه قابلیت توسعه سریع راهکار های جدید از قبیل پیش بینی، نمایه سازی، تحلیل ارتباطات و … را فراهم می سازد.

مقیاس پذیری سامانه تحلیل داده کاوی دایکر در ابعاد مختلف